Plupload integration (7.x-1.7) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Status
fr: Statut

en: Size
fr: Taille

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Media
fr: Média

en: Close
fr: Fermer

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
fr: Pour des raisons de sécurité, votre fichier a été renommé en %filename.

en: The specified file %name could not be uploaded.
fr: Le fichier spécifié %name n'a pas pu être transféré.

en: Add files
fr: Ajouter des fichiers

en: Allowed files
fr: Fichiers autorisés

en: Handles uploads
fr: Gère les transferts

en: Test Plupload
fr: Tester Plupload

en: Plupload integration module
fr: Module d'intégration de Plupload

en: Provides a plupload element.
fr: Fournit un élément plupload.

en: Start upload
fr: Démarrer le transfert

en: Select files
fr: Sélectionner des fichiers

en: Stop current upload
fr: Arrêter le transfert en cours

en: Start uploading queue
fr: Commencer le transfert de la file

en: Drag files here.
fr: Glisser des fichiers ici.

en: Plupload library
fr: Bibliothèque Plupload

en: Plupload version could not be determined.
fr: La version de Plupload n'a pas pu être déterminée.

en: Plupload @version or higher is required.
fr: Plupload @version ou ultérieur est requis.

en: Uploaded %d/%d files
fr: %d/%d fichiers transférés

en: Init error.
fr: Erreur lors de l'initialisation.

en: HTTP Error.
fr: Erreur HTTP.

en: Security error.
fr: Erreur de sécurité.

en: Generic error.
fr: Erreur générique.

en: IO error.
fr: Erreur d'entrées/sorties.

en: Stop upload
fr: Arrêter le transfert

en: %d files queued
fr: %d fichiers ajoutés dans la file

en: Please wait while your files are being uploaded.
fr: Veuillez patienter pendant le transfert de vos fichiers.

en: @index: You must upload at least one file.
fr: @index : vous devez transférer au moins un fichier .
